Tarnobrzeg. Ruszą prace nad statutami osiedli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Według Kołka miasto powinno robić wszystko aby aktywizować mieszkańców i mobilizować do czynnego udziału  w  wyborach. W jego mniemaniu tegoroczne wybory do rad osiedlowych nie były wystarczająco rozpropagowane.  

 

Sposoby  wyboru  przewodniczących w tarnobrzeskich  osiedlach miejskich i podmiejskich są różne, ponieważ w tych pierwszych liczba osób uprawnionych do głosowania jest większa, a   w pozostałych mniejsza.  Jednak zdaniem Kalinki, to nie powinno mieć wpływu na sposób przeprowadzenia wyborów.  Doświadczenie pokazało bowiem, że  w zebraniach na terenach podmiejskich bierze udział  o wiele więcej mieszkańców niż  w tych organizowanych w centrum miasta.

Odmienne zdanie na temat statutów osiedlowych ma  radny PO Dariusz Kołek, który powołuje się na ustawę samorządową.

 

Wybory przewodniczącego na każdym tarnobrzeskim osiedlu powinny przebiegać w ten sam sposób. Do takiego wniosku doszli członkowie  komisji, która  niedawno  je przeprowadzała.  Przewodniczący organu, a także przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg, reprezentujący PiS, Kamil Kalinka poinformował, że w związku z tym, wkrótce ruszą prace nad ujednoliceniem i doprecyzowaniem statutów osiedli.