Tarnobrzeg. Rekordowa liczba nagrodzonych uczniów w LO imienia Mikołaja Kopernika.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Dyrektor przypomina, że trwa nabór do liceum. Do nauki w „Koperniku” zachęcać mogą między innymi przedmioty dodatkowe takie jak chór, matematyka finansowa, rehabilitacja ruchowa, ratownictwo medyczne, dziennikarstwo, język hiszpański, prawoznawstwo i inne.

 

Rekordowa liczbę laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad, a także nagrodzonych w konkursach przedmiotowych i tematycznych, odnotowało w tym roku szkolnym Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

Trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej zajął Adrian Pałacki. Ten sam uczeń LO, był ósmy  w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

 Placówka może się pochwalić finalistą Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie oraz finalistą Olimpiady Języka Francuskiego. W matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo Hutniczej do finału weszło sześciu uczniów „Kopernika”, a trzech zostało laureatami.  Z kolei trzech uczniów liceum zostało laureatami Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej.

Mówi dyrektor LO imienia Mikołaja Kopernia, Tomasz Stróż.