Tarnobrzeg przygotowuje się do walki z komarami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 50 tys zł przeznaczy w tym roku tarnobrzeski magistrat na walkę z komarami. Przetarg na odkomarzanie wygrała firma z Piaseczna, która z uciążliwymi owadami będzie walczyć przez najbliższe pięć miesięcy.
Teren, jakim objęte zostanie odkomarzanie, to powierzchnia ponad 1500ha. Obszar na jakim prowadzona będzie akcja podzielono na czternaście rejonów: Tarnobrzeg (wraz z ogrodami działkowymi), stawy rybne, tereny MOSiR (wraz z Nadolem), Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Nagnajów, Kajmów oraz Jezioro Tarnobrzeskie.
Firma, która wygrała przetarg będzie mieć za zadanie prowadzenie monitoringu pojawiania się komarów na terenie miasta, prowadzenie prac odkomarzania zmniejszających uciążliwość występowania komarów, czyli zwalczanie larw komarów, jak i dorosłych osobników. Zadanie realizowane będzie od 1 maja do 30 września br. Oczywiście produkty zastosowane do walki z komarami muszą być zgodne z przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia, aby nie były szkodliwe dla ludzi ani zwierząt.