Tarnobrzeg. Prezentacja książki „Sienkiewicz i jego rady dla Polaków”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Tarnobrzeżanin, dominikanin, Andrzej Bielat  jest doktorem teologii, misjonarzem, u którego fascynacja twórczością Sienkiewicza zaczęła się tuż przed wyjazdem do Jałty. Autor książki „Ocalić Europę. Henryk Sienkiewicz – apologeta chrześcijaństwa i obrońca cywilizacji łacińskiej”. Ojciec  Bielat jest też pomysłodawcą cyklu spotkań realizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu pod wspólnych hasłem „Sienkiewiczowskie wieczory”.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na prezentacje książki dominikanina, ojca Andrzeja Bielata, pod tytułem „Sienkiewicz i jego rady dla Polaków”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 28 listopada, o godzinie 18.00 w sali odczytowej biblioteki przy ulicy Szerokiej.

-Wiemy, że Sienkiewicz był beletrystą, pisał lekko i ciekawie, ale zapominamy, że był człowiekiem głęboko zaangażowanym jako dziennikarz, publicysta, działacz polityczny – mówi  ojciec Andrzej Bielat. Przypomina również, że  – Sienkiewicz pisał  w gazetach krajowych  i zagranicznych podejmując bieżące  tematy polityczne,  dając Polakom rady co należy czynić,  a czego zaniechać. –