Tarnobrzeg. Pracownicy urzędu miasta codziennie godzinę wcześniej do domu. Powód? Upały.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Klimatyzacja jest zainstalowana jedynie w gabinecie prezydenta. Ten zapewnił nas, że będzie pracował w pełnym wymiarze godzin.

Nie zmieni się również czas funkcjonowania Biura Obsługi Interesanta.  Wyznaczeni pracownicy będą pełnili w nim dyżury. To właśnie BOI ma być pierwszą komórką urzędu, w której najprawdopodobniej  w przyszłym roku zostanie uruchomiona  klimatyzacja.

W związku z wejściem w nową perspektywę finansową Unii Europejskiej planowane są remonty budynków Urzędu Miasta przy ulicach Tadeusza Kościuszki i Adama Mickiewicza. Przewidują one termomodernizację obiektów oraz instalacje klimatyzacji.

 

Z  powodu upałów, codziennie, o godzinę krócej będą pracowali  urzędnicy tarnobrzeskiego magistratu.   Prezydent miasta, Grzegorz Kiełb wydał dziś  zarządzenie w tej sprawie.

Zarządzenie będzie obowiązywać do końca sierpnia,  w  przypadku  utrzymywania  się temperatury powyżej 30°C. Skrócenie czasu pracy nie spowoduje obniżenia pensji. Do  podjęcia  decyzji  o zwolnieniu urzędników   w  danym  dniu  roboczym  upoważniony jest  sekretarz  miasta  po rozeznaniu   warunków atmosferycznych.

Mówi prezydent Grzegorz Kiełb.