Tarnobrzeg. Potrzebna krew na płytki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Płytki krwi są małymi krwinkami obecnymi we krwi każdego człowieka. Są  potrzebne do prawidłowego krzepnięcia krwi. Chorzy, którzy nie mają wystarczającej ilości płytek krwi są narażeni na krwotok nawet z niewielkich ran, na nadmierne krwawienie podczas operacji lub na groźne dla życia krwotoki mózgowe.

Pobieranie płytek krwi trwa od jednej do półtorej godziny. Każdy krwiodawca po zabiegu otrzymuje upominek oraz 9 czekolad, bierze także udział  w odbywającym się co miesiąc losowaniu cennych nagród.  

Krwiodawców informujemy, że w związku z nadchodzącym długim weekendem majowym, krwi nie będzie można oddać  2 maja w Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu.  Pobór odbędzie się tam 5 maja.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, zwraca się z prośbą do mieszkańców regionu  o oddawanie płytek krwi przede wszystkim   grup 0 Rh + i -, A Rh-  oraz B Rh-.  

Krwiodawcom przysługuje podobnie jak w przypadku oddania krwi ,wolne od pracy  w dniu pobrania,  a także zwrot kosztów dojazdu do Rzeszowa na podstawie biletu publicznego środka komunikacji.

Mówi Elżbieta Dudek – Ficek  z RCKK w Rzeszowie.