Tarnobrzeg. Ponad 1000 lokatorów Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” zalega z czynszem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Wobec pierwszej grupy zadłużonych lokatorów, spółdzielnia stara się iść na ustępstwa. Namawia do zawierania ugód. W przypadku tych niefrasobliwych, prowadzi radykalne działania.  Sprawy kieruje do sądu. W wyniku postepowań komorniczych  w minionym roku udało się ściągnąć 150 tysięcy złotych zaległości.

Augustyn Turek podkreśla, że z roku na rok ogólna kwota zadłużenia związanego z opłatami za mieszkania zmniejsza się. 10 lat temu wynosiła 6 milionów złotych!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec”  w Tarnobrzegu zarządza 117 budynkami w tym około czteroma tysiącami mieszkań zasiedlonych przez blisko dziewięć tysięcy osób.  

 

Ponad 1000 lokatorów Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” w Tarnobrzegu zalega z czynszem. Większość płaci  z jedno lub dwumiesięcznym opóźnieniem.  Przeszło trzystu z tej liczby, to jednak stali dłużnicy. Łączna wysokość długu czynszowgo w „Siarkowcu” wynosi dwa i pół miliona złotych.   Za tę kwotę można ocieplić dwa dziesięciopiętrowe wieżowce.

– Dla spółdzielni to dużo  – mówi prezes spółdzielni. – Ale biorąc pod uwagę  dane z całego kraju nie odbiegamy od przeciętnej – dodaje Augustyn Turek.