Tarnobrzeg. Piknik promujący rodzicielstwo zastępcze.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Wydarzenie rozpocznie o godzinie 14.00 Msza Święta w kościele pod wezwaniem Świętej Barbary. Po nabożeństwie,  przy Gimnazjum numer 2,  na zainteresowanych czekać będzie wiele atrakcji, miedzy innymi  występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie grilla, słodkości i napojów. Będzie także można zasięgnąć szczegółowych informacji na temat wychowania dzieci i rodzicielstwa zastępczego  w specjalnych punktach konsultacyjnych.  

Inicjatywa została dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków  w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz regionalnych operatorów.

 

„Daj dziecku szanse na rozwój w rodzinie – zostań kandydatem na rodzinę zastępczą”. Piknik pod takim hasłem, odbędzie się  w najbliższą niedzielę na terenach zielonych przy Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu. Celem przedsięwzięcia jest promocja wśród społeczeństwa pieczy zastępczej. Organizatorem akcji są tarnobrzeskie: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Stowarzyszenie „Brzeg” i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie.

Mówi dyrektor MOPR, Elżbieta Miernik – Krukurka.