Tarnobrzeg. Ogólnopolska akcja „Głos Profilaktyki”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W sobotnie wydarzenie zaangażowano młodzież ze wszystkich tarnobrzeskich gimnazjów,  z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika oraz studentów państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

 

 

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzega włącza się w ogólnopolską akcje pod nazwą „Głos Profilaktyki” zainicjowaną przez Komendę Główną Policji.

Kampania ma uczulać na problem uzależnienia  młodych ludzi w szczególności od środków psychoaktywnych i alkoholu, ale też na zjawisko przemocy rówieśniczej. Jej zadaniem jest także mobilizacja instytucji działających  w tym obszarze do jeszcze większej aktywności.

Dlatego już jutro od 16.00, na Placu Surowieckiego  w Tarnobrzegu, każdy zainteresowany będzie mógł odwiedzić stoiska i porozmawiać  z przedstawicielami takich instytucji jak Poradnia Psycholigiczno – Pedagogiczna, SANEPID, kuratorium, sąd czy Policja.

Piknik profilaktyczny zainicjuje wspólny, symbolizujący przedsięwzięcie tak zwany „zryw serc”. Punktualnie o 16.00 zebrani na placu położą prawą dłoń na sercu i przez minutę wspólnie wybijać będą jego rytm.

                Trudno określić dokładną liczbę młodych uzależnionych. Tłumaczy funkcjonariusz Wydziału Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu – Andrzej Barnaś.