Tarnobrzeg. Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej i 50-lecie Szkoły Podstawowej numer 3.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Czworo nauczycieli otrzymało nagrody podkarpackiego kuratora oświaty, a dwudziestu nagrody prezydenta Tarnobrzega.

Po uroczystości  w TDK-u zaproszeni goście przeszli do gmachu Szkoły Podstawowej numer 3, gdzie między innymi odsłonięto tablicę pamiątkową.

 

Dziś szkoła nosi miano sportowej i cieszy się duża popularnością. W ostatnich latach wybudowano przy niej boisko „Orlik”, plac zabaw  w ramach programu „Radosna szkoła”. Budynek przeszedł termomodernizację.

                Podczas spotkania w TDK-u, grupie nauczycieli wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej. W imieniu nagrodzonych dziękowała za nie Lucyna Pęczkowska.

 

W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się dziś miejska uroczystość obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej.  Wydarzenie zostało połączone z 50-leciem Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Alfreda Freyera w Tarnobrzegu.

-Tarnobrzeskie placówki oświatowe pracują na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki w sprawdzianach, egzaminach gimnazjalnych czy zdawalności matur. Jestem dumna ze mogę być dyrektorem jednej z nich – mówiła do zebranych dyrektor Szkoły podstawowej numer 3, Anetta Martyniuk. W swoim wystąpieniu streściła również historię szkoły.  Przypomniała, że jej budowa trwała zaledwie rok. W pierwszym roku funkcjonowania, do 18 oddziałów placówki uczęszczało ponad 700.