Tarnobrzeg. O bezpieczeństwie na tarnobrzeskich osiedlach.
Każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl.
Stworzenie map zagrożeń pozwoli zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazać zagrożenie przestępczością określonego rodzaju oraz szczególnie uciążliwymi wykroczeniami. Oficer prasowy tarnobrzeskiej policji, podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona.
Ważne jest, żeby mieszkańcy, bez oporów dzwonili na policję i informowali o podobnych przypadkach. Tłumaczy naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, nadkomisarz Stanisław Sekuła.
Bolączką mieszkańców miasta i powiatu są przestępstwa uciążliwe społecznie. Potwierdził to kierownik osiedla Przywiśle, tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec”, Rafał Marczewski.
O bezpieczeństwie na terenie tarnobrzeskich osiedli rozmawiano dziś w siedzibie Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Było to kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących stworzenia mapy zagrożeń. Zebranie odbyło się z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
W wydarzeniu uczestniczyli policjanci, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” w Tarnobrzegu i Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także przedstawiciele administracji osiedli.
Ze statystyk policyjnych wynika, że Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski to miejsca bezpieczne. – To nie oznacza, że w tym rejonie nie dochodzi do przestępstw – tłumaczy zastępca komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu, młodszy inspektor, Tomasz Oleksak.