Tarnobrzeg. Nowy likwidator kopalni.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Były  likwidator ma nadzieję, że jego następca zadba o sfinansowanie rekultywacji zbiornika w Piasecznie.

Nowy likwidator, Damian Bogdański jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aplikację sądową ukończył zdanym egzaminem sędziowskim. Jest adwokatem i licencjonowanym syndykiem.

 

Zmiana na stanowisku likwidatora Kopalni Siarki Machów SA.  Prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb jako jednoosobowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjął decyzję o odwołaniu  z funkcji likwidatora Wojciecha Wąsika. Prezydent swoją decyzje tłumaczy  odmową złożenia przez Wąsika  oświadczenia majątkowego. Od dziś  kopalnią w likwidacji zarządza  Damian Bogdański.

W informacji z Urzędu Miasta Tarnobrzega czytamy, że Wojciech Wąsik przedstawił opinię prawną, z której wynika, że przepisy nie zmuszają go do składania oświadczenia majątkowego. Tymczasem prezydent miasta Grzegorz Kiełb od dawna wielokrotnie domagał się ujawnienia oświadczenia majątkowego likwidatora, także  wcześniej, gdy funkcję tę pełnił Robert Niedbałowski. Zdaniem prezydenta stanowisko likwidatora to ważna funkcja publiczna, dlatego złożenie oświadczenia majątkowego jest aktem uczciwości wobec mieszkańców, którzy mają prawo posiadać taką wiedzę.

Wojciech Wąsik odniósł się do tych słów.