Tarnobrzeg. Nowy zarządca KiZPS SIARKOPOL w likwidacji.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 Według przedstawicieli załogi zmiana na stanowisku likwidatora KiZPS 'Siarkopol' jest zaskakująca i nieuzasadniona.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1954 roku. W latach siedemdziesiątych stało się jednym z  największych producentów i eksporterów siarki rodzimej na świecie i znaczącym producentem nawozów mineralnych orazróżnych chemikaliów.

Od wyodrębnienia w 2001 roku nowych podmiotów gospodarczych i zakończenia eksploatacji złóż siarki, prowadzi między innymi sprzedaż majątku finansowego oraz rzeczowego.

 

Witold Dziedzic zarządzał KiZPS „Siarkopol” od blisko 15 lat. Obecną kondycję firmy ocenia dobrze.

 

Kopalnie i Zakłady Przetwórstwa Siarki „Siarkopol”  w Likwidacji z siedzibą w Tarnobrzegu mają nowego likwidatora. Wieloletniego zarządcę przedsiębiorstwa państwowego, Witolda Dziedzica zastąpił Janusz Paruzel.

Janusz Paruzel pełni funkcję prezesa Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu. Jest także prezesem rady nadzorczej  fabryki obrabiarek RAFAMET w Kuźni Raciborskiej, w województwie śląskim.

W latach 2010 – 2012 był prezesem Przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej Tarnobrzeg,  a wcześniej od 2005 do  2008 prezesem i dyrektorem naczelnym Fabryki Firanek Wisan w Skopaniu.

Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne.

Paruzela, na stanowisko likwidatora KiZPS Siarkopol powołał minister skarbu. Nowy zarządca rozpoczął pracę dziś. Jego zdaniem na pytania o wizję przyszłości likwidowanego przedsiębiorstwa jest za wcześnie.