Tarnobrzeg. Nowa inwestycja TTBS.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W takiej sytuacji specjalnie powołana przy TTBS-ie komisja mieszkaniowa rozpocznie ocenę złożonych wniosków. Na podstawie oceny przydzielane będą mieszkania.
Według optymistycznej prognozy pierwszy blok będzie gotowy na początku 2018 roku.
Ewa Wójcik Lis
Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje nową inwestycję. Spółka zamierza wybudować dwa bloki wielorodzinne przy ulicy Świętej Barbary w Tarnobrzegu, w sąsiedztwie gimnazjum numer 2.
Obecnie trwają starania TTBS-u o pozwolenie na budowę. Jednocześnie powstają projekty wykonawcze i kosztorysy inwestorskie.
W każdym z bloków przewiduje się 50 mieszkań dwu i trzypokojowych oraz 18 boksów garażowych. Lokale w obiekcie, który zostanie wybudowany jako pierwszy, będą tak zwanymi czynszowymi. Należy jednak pamiętać, że aby móc wynająć mieszkanie w TBS należy spełniać określone kryteria.
Władze spółki liczą na to, że jeszcze w tym roku uda się pozyskać kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego stanowiący 70% inwestycji. Pozostałe 30% TTBS musi pokryć z zasobów własnych lub partycypacji przyszłych najemców lokali mieszkalnych.
Mówi prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Zofia Janiec: