Tarnobrzeg. Nie chcą takiego parkingu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.
Urząd miasta wydał decyzję o warunkach zabudowy działki TSM-u. Lokatorzy bloku 26 zaskarżyli ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Co teraz będzie? Mówi wiceprezydent Tarnobrzega – Robert Niedbałowski.

Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Tomasz Lenard wyjaśnia, że koszty utrzymania terenu są w tej chwili duże i trzeba go racjonalnie zagospodarować. W tym miejscu przewidywany jest parking z 53 miejscami postojowymi, ogrodzony, oświetlony, z monitoringiem i bramkami wjazdowymi dla osób upoważnionych do korzystania z niego czyli tych, którzy uiszczą opłatę. Prezes TSM-u dodaje.

Mieszkańcy bloku numer 26 przy ulicy Dąbrowskiej w Tarnobrzegu sprzeciwiają się planom budowy parkingu, który ma sąsiadować z budynkiem. Inwestycje na swoim terenie zamierza zrealizować Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Działka TSM-u graniczy z miejską, natomiast lokatorzy są zrzeszeni we wspólnocie mieszkaniowej i o projekcie nikt ich oficjalnie nie poinformował.
Obecnie funkcjonujący parking przed blokiem 26 jest oddzielony od obiektu szerokim pasem, na którym rosną drzewa i trawa. Plac wymaga modernizacji o czym wiedzą lokatorzy, którzy miejsca dla aut zbudowali w czynie społecznym w latach 80-tych. Snu z powiek nie spędza im plan jego przebudowy ale fakt, że parking zostanie powiększony o zielony teren, a za miejsce na nim trzeba będzie zapłacić.