Tarnobrzeg. Nie chcą śmietnika pod oknami.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Drugi śmietnik zostanie umiejscowiony  w pobliżu funkcjonującego  w okolicy baru.  Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa przymierza się również do zlikwidowania zsypów na śmieci, zarówno  w wieżowcu numer 59 jak i  w dwóch zlokalizowanych za nim.

 

Zmiana lokalizacji śmietników związana jest  z planowaną modernizacją przebiegającej w tamtym rejonie, ulicy Orzeszkowej, wraz  z budową chodników i miejsc parkingowych. Zdaniem prezesa TSM-u, Tomasza Lenarda problemu z nadmiarem śmieci nie będzie.

 

Mieszkańcy pierwszych pięter wieżowca   przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu nie chcą śmietnika  pod oknami.  Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,  w której zasobach jest blok  twierdzi, że proponowane rozwiązanie się sprawdzi.

 

Kilkudziesięciu lokatorów wieżowca numer 59 przy ulicy Sienkiewicza obawia się, że po zlikwidowaniu oddalonej o kilkanaście metrów, altany śmietnikowej, ponad pół tysiąca rodzin  z okolicznych bloków będzie wyrzucać śmieci do koszy zlokalizowanych niemalże pod ich oknami.  Śmietnik istnieje tam co prawda od lat ale wcześniej lądowała w nim głównie makulatura wyrzucana przez pracowników przyległego banku. Smrodu nie było ale będzie. Twierdzą mieszkańcy.