Tarnobrzeg. Najsprawniejszy strażak 2014.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 W Gminie Gorzyce najsprawniejszy był Damian Laskowski  z OSP Wrzawy, w Gminie Grębów -Jaromir Jarosz  z OSP Krawce,  w Gminie Nowa Dęba -Grzegorz Tomczyk, a  wśród kobiet Katarzyna Ziemba, oboje z  OSP Nowa Dęba. Najsprawniejszym strażakiem  w Gminie Baranów Sandomierski okazał się Sebastian Pasek, zaś strażaczką  – Magdalena Wilk z OSP Ślęzaki. W Gminie Padew Narodowa zmagania wygrał  Rafał Muciek  z OSP Kębłów. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne.

 

 

Poseł Mirosław Pluta podkreśla, że docenianie sukcesów młodych ludzi procentuje. Uczestnictwo  w zawodachto sportowa rywalizacja z otoczką, która zwykle towarzyszy podobnym wydarzeniom.

 

Podsumowano konkurs „Najsprawniejszy strażak 2014”. W zmaganiach sprawnościowych wzięli udział  strażacy ochotnicy, kobiety i mężczyźni,  z gmin powiatu tarnobrzeskiego oraz Gminy Padew Narodowa. Inicjatorem przedsięwzięcia był poseł Mirosław Pluta, a współorganizatorami przewodniczący rad w poszczególnych gminach.

 

21 letnia Katarzyna Ziemba z OSP Nowa Dęba, zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Jest studentką AWF-u, w OSP działa od trzech lat.