Tarnobrzeg. Motorowerzyści na drogach.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Sąd może upomnieć, ale też zakazać prowadzenia pojazdów  nawet do 21 roku życia.   

 

Osoby nieletnie, które popełnią wykroczenie w ruchu drogowym są karane. Mówi Andrzej Barnaś z Wydziału Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

 

O prawo jazdy kategorii AM, które uprawniają do prowadzenia motoroweru mogą się ubiegać osoby, które skończyły 14 lat. – To młody wiek- mówi naczelnik Roman Szaro.

 

Na drogach przybywa nieletnich kierowców motorowerów  w tym skuterów. – Nie wszyscy są zdyscyplinowani, część nie zna przepisów – potwierdza naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu – Roman Szaro. W roku szkolnym zagrożenie na drogach stanowią zwłaszcza młodzi  ludzie, którzy po lekcjach, grupami przemierzają na skuterach ulice miasta.  

Tymczasem motorowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każda kolizja czy wypadek, w którym uczestniczą zagrażają ich zdrowiu, a nawet życiu.

 Przewinienia młodych ludzi za kierownicą  jednośladów z silnikiem  wymienia przedstawiciel Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto Tarnobrzeg, wieloletni motocyklista – Andrzej Wartoń.