Tarnobrzeg. MOPR gotowy do przyjmowania wniosków w sprawie świadczenia wychowawczego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego udostępniany jest w MOPR-ze bezpłatnie. Formularz jest też dostępny na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu  www.mopr.pl. Składanie dokumentów rusza 1 kwietnia i będzie się odbywać, w godzinach pracy MOPR-u  w pokoju 108, na I piętrze, a także w pokojach 204, 219, 221. We wtorki wnioski będzie można składać do godziny 17.00.

 

W realizacji programu „Rodzina 500 Plus” swoją rolę ma również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Udostępni platformę, za pośrednictwem której będzie można złożyć wniosek drogą elektroniczną. Mówi kierownik Działu Obsługi Klienta ZUS w Tarnobrzegu, Elżbieta Sołtys.

 

Z wypełnieniem wniosku większość osób starających się o 500 złotych na dziecko, nie powinno mieć problemu. Ci którzy mają skomplikowaną sytuację rodzinną, powinni skorzystać  z podpowiedzi pracowników Wydziału Świadczeń Społecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Mówi kierownik komórki, Barbara Kłeczek.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu jest przygotowany do przyjmowania wniosków od osób ubiegających się o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 Plus”.

Dyrektor tarnobrzeskiego MOPR-u podkreśla, że ze złożeniem wniosku nie należy się spieszyć. Mówi Elżbieta Miernik Krukurka.