Tarnobrzeg. Miejska telewizja zostanie rozwiązana.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Obecnie  w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg zatrudnionych jest dwóch pracowników i prezes. Program dociera do trzech tysięcy odbiorców.

 

Radny Dariusz Bożek zabierając głos w dyskusji zaznaczył, że należy zadbać o największą wartość MTVT czyli archiwum.

 

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Kamil Kalina, na słowa przedmówcy zareagował ostro.

 

Dziubiński głosował za rozwiązaniem telewizji jednakowoż podkreślał, że  w sytuacji  w jakiej znajduje się spółka inna decyzja nie wchodziła w grę.

Przeciwko likwidacji MTVT był  z kolei były prezydent miasta Norbert Mastalerz. Przypomniał, że telewizja od zawsze wymagała wsparcia finansowego  z budżetu miejskiego z uwagi na swoją specyfikę. Zasugerował, że ratunkiem dla niej mogłoby być dokapitalizowanie.

Tarnobrzescy radni wyrazili zgodę na rozwiązanie działającej od 1999 roku Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Uchwałę w tej sprawie przyjęli większością głosów podczas dzisiejszej sesji rady miasta. Za głosowało 17 radnych, przeciw było 3. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy m.in, że spółka od lat przynosi straty i brak jest perspektyw na jej dalszy rozwój.

Były prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński za którego kadencji Miejska Telewizja Tarnobrzeg powstała, mówił podczas sesji.