Tarnobrzeg. Miejska Biblioteka Publiczna ma 70 lat.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Oprócz jubileuszu powstania tarnobrzeskiej biblioteki  publicznej, w tym roku mija też 10 lat od nadania placówce imienia doktora Michała Marczaka. 2016, to także 130 rocznica urodzin patrona. W związku z tym biblioteka przygotowała wiele wydarzeń, które mają podkreślać rolę placówki w rozwoju czytelnictwa, a także rolę Michała Marczaka jako bibliotekarza i człowieka, który zajmował się historią Tarnobrzega. Napisał i wydał książki związane z miastem. Warto śledzić stronę internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Tam zamieszczane są informacje o planowanych inicjatywach.  

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu ma 70 lat. Uroczysty koncert z okazji jubileuszu placówki odbędzie się  dziś o godzinie 18.00  w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej 1 Stopnia w Tarnobrzegu. Kwartet „Po 13-tej” Filharmonii Podkarpackiej zaprezentuje program pod tytułem „ Czy to jest muzyka, czy to jest czytanie”.

Obecna dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, Stanisława Mazur  jest związana z placówką od 37 lat. Zaczynała pracę  w Wojewódzkiej Bibliotece w Tarnobrzegu.