Tarnobrzeg. Lokatorzy trzech bloków będących do niedawna w dyspozycji policji mogą teraz wykupić mieszkania na własność.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Prezydent Grzegorz Kiełb spodziewa się, że ze sprzedaży mieszkań do budżetu miejskiego wpłynie od 600 tysięcy do miliona złotych.

 

Henryk Partyka,  w bloku przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4 mieszka od 1980 roku. Był jego pierwszym lokatorem. Jest szczęśliwy, że będzie mógł wykupić mieszkanie. Przez wiele lat ta sprawa spędzała mu sen z powiek.

 

Przy wykupie mieszkań lokatorzy otrzymają bonifikatę. Jej wysokość zależy od spełnienia określonych warunków. Tłumaczy naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w tarnobrzeskim magistracie Piotr Pawlik.

 

Lokatorzy trzech tarnobrzeskich bloków nazywanych  policyjnymi mogą wykupić mieszkania na własność. Starania o taką możliwość trwały od 2008 roku.

Miasto doszło do porozumienia  z policją. 29 lutego Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zrzekła się dyspozycyjności do mieszkań  w blokach numer 24 i 26 przy ulicy Marii Dąbrowskiej oraz 3 przy ulicy Jana  Matejki. Mowa o 54 lokalach.

Mówi prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.