Tarnobrzeg. Kulminacja wydarzeń związanych z obchodami urodzin miasta już w najbliższy weekend.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

4 i 5 czerwca w ramach wydarzenia odbędą się imprezy towarzyszące. W sobotę o godzinie 10.00 Siarkopol Football Cup – Turniej Piłki Nożnej sponsorowany przez Zakłady Chemiczne
Siarkopol  na  Stadionie Miejskim przy Alei Niepodległości. Na terenach zielonych nad Wisłąo godzinie 14.00 rozpoczną się Zmagania Miast: Tarnobrzega, Sandomierza i Stalowej Woli. O godzinie 16.00 RUN.FIT z Fitneską.

 W niedzielę zaś o godzinie 9.00 rozpocznie się Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży na kortach nad Wisłą. O tej samej godzinie na Strzelnicy LOK odbędą się otwarte zawody strzeleckie. Od 10.00 do 17.00 na terenach zielonych nad Wisłą dostępna będzie STREFA NGO. Z kolei od 12.00 do 16.00 Tarnobrzeskie Wodociągi  służyć będą najmłodszym swoją wiedzą. O 14.00 ZUMBE dla dzieci poprowadzą instruktorzy Fitneski, a  w położonym nieopodal miasteczku rowerowym –   Rodzinny Piknik Rowerowy o Puchar Dyrektora WORD w Tarnobrzegu.

Na scenie będzie można podziwiać taniec na rurze. O godzinie 14.30 pokaz karate, a o 15.00 pokaz treningu piłkarskiego w wykonaniu zawodników Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Gimnazjum Nr 2. Pół godziny później wystąpi młodzież z Gimnazjum numer 2  w Tarnobrzegu. O godzinie 16.00 zawody CROSS BOX.

Oprócz tego przez dwa dni: wesołe miasteczko, gastronomia, stoiska promocyjne i handlowe, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

 

W niedzielę o godzinie 15.00 imprezę rozpocznie występ Miejskiej Orkiestry Dętej  z Tarnobrzega.

 

Już w ten weekend  Dni Tarnobrzega   pod nową nazwą  ART-ON-BRZEG. Święto miasta  odbędzie się na terenach zielonych nad Wisłą.

W sobotę o godzinie 16.00 na scenie zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa.

Mówi prezydent miasta Grzegorz Kiełb.