Tarnobrzeg. Konsultacje społeczne dotyczące wariantów przebiegu obwodnicy miasta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas spotkania zebranym zostały rozdane mapki z naniesionymi czterema wariantami przebiegu obwodnicy. Każdy mógł zaznaczyć wybrany wariant lub też napisać wniosek z uwagami, które mają zostać rozpatrzone.
(Ewa Wójcik-Lis)
– To byłoby zbyt kosztowne- powiedział wiceprezydent Tarnobrzega. Wojciech Brzezowski zaznaczył, że miasto ma na tę inwestycję 50 milionów złotych. Za te pieniądze może zostać wybudowany odcinek o długości około dziewięciu kilometrów.
Zdaniem wiceprezydenta, centrum Tarnobrzega musi zostać uwolnione od intensywnego ruchu:

Wiele pytań i jeszcze więcej głosów sprzeciwu – tak wyglądały dzisiejsze konsultacje społeczne w Tarnobrzegu. Ich tematem był wybór wariantu projektu drogi obwodowej miasta.
Konsultacje społeczne dotyczące obwodnicy Tarnobrzega odbyły się dziś w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego. Na spotkanie przyszli mieszkańcy, w większości działkowcy.
Członkowie Społecznego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Budowie Obwodnicy nie zgadzają się, żeby droga przebiegała przez środek kompleksu ogrodów działkowych 'Związkowiec', 'Siarkowiec' i 'Kamionka' oraz przez zabudowę jednorodzinną na Osiedlu Miechocin.
Mówi koordynator komitetu Marcin Piasek: