Tarnobrzeg. Inauguracja konkursu – Zasłużeni dla Tarnobrzega.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Konkurs 'Zasłużeni dla Tarnobrzega' składa się z części historycznej, literackiej, plastycznej i muzycznej. Organizatorzy już dziś zapraszają zainteresowanych historią ziemi tarnobrzeskiej na wieczornicę poświęconą postaci porucznika Józefa Sarny, która odbędzie się 30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu.
Szkoła od wielu lat organizuje uroczystości związane ze świętem swojego patrona. Ustalono, że 13 dzień września będzie wolnym od zajęć lekcyjnych. Dziś uczniowie oddają hołd zarówno porucznikowi Sarnie jak też wszystkim, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.
Tuż przed rozpoczęciem gry, z młodzieżą spotkali się członkowie 13 koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Tarnobrzegu imienia porucznika Józefa Sarny: jego prezes podpułkownik Józef Dąbrowski oraz lotnik, pułkownik Józef Woźniak.
Mówi Józef Dąbrowski.

Ekipy uczniów z większości tarnobrzeskich szkół biorą dziś udział w grze miejskiej. Zmagania inaugurują I edycję konkursu pod hasłem 'Zasłużeni dla Tarnobrzega' , który organizuje Gimnazjum numer 3 imienia porucznika Józefa Sarny.
Zadaniem młodych ludzi jest dotarcie do wyznaczonych punktów miasta oraz wykonanie określonych zadań w każdym z nich. Liczy się czas i wiedza.
Mówi dyrektor Gimnazjum numer 3 imienia porucznika Józefa Sarny w Tarnobrzegu – Bogusława Jasińska.