Tarnobrzeg. II tura, kontrkandydaci.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Piąty wynik w wyborach w Tarnobrzegu uzyskał – Zbigniew Młodawski z SLD, a szósty Krzysztof Wianecki  startujący  ze swojego komitetu.  Według  wstępnych  danych  Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja  podczas wyborów w Tarnobrzegu wyniosła nieco ponad 38%.

 

Lepszego wyniku  w  wyborach spodziewał się Tadeusz Gospodarczyk,  kandydat startujący ze swojego komitetu wyborczego. Uzyskał około 2100 głosów. – Taki wynik należy rozpatrywać w kategoriach porażki – mówił dziś  w nocy. Odniósł się również do wyników kontrkandydatów, którzy zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów.

 

W Tarnobrzegu będzie II tura wyborów prezydenckich.  Według nieoficjalnych jeszcze informacji największą liczbę głosów – 5701, zdobył przedstawiciel Stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg, Grzegorz Kiełb. Obecny prezydent, popierany przez Platformę Obywatelską, Norbert Mastalerz uzyskał 4849 głosów.

Niewiele brakowało aby w drugiej turze wyborów,  z Grzegorzem Kiełbem spotkał się kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Wiktor Stasiak, który uzyskał o niecałe 90 głosów mniej od Norberta Mastalerza.  

-Trudno, taka jest polityka – komentował dziś w nocy, napływające wyniki wyborów – Wiktor Stasiak. Dodał również pewnie, że w Tarnobrzegu za dwa tygodnie nastąpi zmiana  na stanowisku prezydenta miasta.