Tarnobrzeg. II Dzikowski Festiwal Nalewek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 II Dzikowski Festiwal Nalewek organizuje po raz kolejny Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę,  14 czerwca  w parku przy Zamku Dzikowskim, o godzinie 12.00 i potrwa do 18.00. Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr. Tarnowskich, którzy w słynnej „Wytwórni Wódek i Likierów” produkowali cenione w Polsce i Europie wódki i nalewki.

Do udziału w festiwalu muzeum zaprasza wszystkich chętnych,  a w szczególności wytwórców – hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Mogą oni prezentować swoje wyroby i wziąć udział w festiwalowych konkursach. Oceniająca walory nalewek kapituła, w której zasiądzie wybitne grono znawców przedmiotu, pod przewodnictwem Zbigniewa Sierszuły ogłosi zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu.  Można wystartować w trzech konkursowych konkurencjach: nalewka z derenia, kategoria open [wszelkie inne smaki] oraz w konkursie publiczności im. Bronisława Burnatowicza.

W programie imprezy są także wykłady, pokazy walk i fechtunku grupy Eventów Historycznych „Sarmata”,  występy uczestników Studia Piosenki TDK,  a na dziedzińcu zamkowym kucharze Hotelu Atena z Mielca wspólnie z Polską Akademią Sztuki Kulinarnej przygotują dla Państwa wielki kocioł Polewki Dworskiej z Zacierkami. W trakcie imprezy będzie też można nabyć różne produkty z derenia i innych owoców.

Współorganizatorami tegorocznej edycji są: i restauracja „Atena”  z Mielca, hotel i restauracja „Kameleon” z Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Urząd Miasta Tarnobrzeg.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Patronem medialnym jest Radio Leliwa.