Tarnobrzeg. Gdzie do lekarza?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W Tarnobrzegu 9 zakładów podstawowej opieki zdrowotnej nie podpisało kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że drugiego stycznia, drzwi wszystkich przychodni w mieście będą zamknięte. Jeśli do tego dojdzie, pacjenci uzyskają pomoc  w siedzibie TRANSMED-u.  Zakład świadczący nocną i świąteczną opiekę lekarską na terenie Tarnobrzega i okolic mieści się w budynku przy ulicy Szpitalnej 1, wejście  również od ulicy Targowej.

W najbliższy piątek, drugiego stycznia, od godziny 7.00 do 14.30,   w siedzibie TRANSMED-u czynne będą gabinety: internistyczny i pediatryczny, z lekarzami oddelegowanymi ze Szpitala Wojewódzkiego   w Tarnobrzegu. Od 14.30 do godziny 18.00, chorych przyjmą lekarze zatrudnieni przez TRANSMED. Rozwiązanie będzie obowiązywać  w każdy dzień roboczy do czasu, w którym resort zdrowia dojdzie do porozumienia  z lekarzami zrzeszonymi  w Porozumieniu Zielonogórskim.

Od 1 stycznia w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ całodobowo (do odwołania) będzie czynna infolinia 800 804 009, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Ponadto działa bezpłatna infolinia w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta: 800 190 590 czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00.