Tarnobrzeg. Finał WOŚP.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu rozpocznie się o odzinie 13.00, na Placu Bartosza Głowackiego, biegiem „Policz sie z cukrzycą”. W Polsce bieg odbędzie się po raz dziewiąty, w Tarnobrzegu po raz pierwszy. Na godzinię 13.30 zaplanowano pokaz pierwszej pomocy. Godzinę pózniej na scenie zagra Tarnobrzeska Orkiestra Dęta a potem zespół Platinum i Vester.
O godzinie 17:00 ruszą licytacje. Do wylicytowania zarówno na scenie jak i w aukcjach internetowych będą m.in. – kurs nurkowania P1, czarter jachtu, romantyczna Walentynowa kolacja w Zamku w Baranowie Sandomierskim czy Złote Serduszko.

 
Gwiazdą wieczoru w Tarnobrzegu będzie zespół Loka. Tradycyjnie, tarnobrzeskie granie zakończy się Światełkiem Do Nieba o godzinie 20:00.

 Szpital Wojewódzki  w Tarnobrzegu w ubiegłym roku został po raz kolejny doposażony sprzętem medycznym ufundowanym przez WOŚP. Obecnie pracuje w nim sprzęt warty ponad 700 tysięcy złotych.

Hasło tegorocznego XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.