Tarnobrzeg. Fala krytyki w sprawie nagród.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Sam Niedbałowski  nie chciał powiedzieć za co przyznano mu nagrodę. Próbowaliśmy się skontaktować  z przewodniczącym rady nadzorczej kopalni Romanem Szymczakiem ale nie odbierał telefonu. Dyrektor do spraw ekonomiczno – finansowych – Witold Bochyński zapytany o nagrody stwierdził, że nie jest uprawnionym do udzielania informacji.

 

 

Poseł Pluta dodał, że będzie robił wszystko, żeby do podobnych sytuacji  w przyszłości nie dochodziło, o ile nie uda się cofnąć decyzji rady nadzorczej. Na pytanie czy nagrody pieniężne zostaną zwrócone, likwidator kopalni – Robert Niedbałowski odpowiedział.

 

Kategorycznie sprawę komentuje również poseł Platformy Obywatelskiej  – Mirosław Pluta, reprezentujący partię, do której należą nagrodzeni Robert Niedbałowski i Witold Bochyński. Parlamentarzysta zapowiedział, że o nagrodach poinformuje  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podmiot ten  przekazuje pieniądze na likwidację kopalni.

 

Z falą krytyki spotkała się informacja o przyznaniu zarządzającym Kopalnią Siarki „Machów” w likwidacji wysokich nagród pieniężnych. Likwidator kopalni – Robert Niedbałowski oraz dyrektor do spraw ekonomiczno – finansowych i główny księgowy  – Witold Bochyński, jednogłośną decyzją  pięcioosobowej  rady nadzorczej przedsiębiorstwa,  otrzymali po około 50 tysięcy złotych brutto.

Tarnobrzeski radny  z klubu  Prawo i Sprawiedliwość – Józef Motyka  uważa, że dużym błędem było  przyznanie tak wysokich nagród  w sytuacji kiedy kopalnia znajduje się w  likwidacji, nie wyznacza już nowych kierunków i nie jest rozwojowe. Stanowisko wyraził w imieniu pozostałych członków PiS.