Tarnobrzeg. Dzień Ratownictwa Medycznego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zebrani na Placu Bartosza Głowackiego obejrzeli pozoracje zderzenia samochodu z busem, oraz współpracę służb w czasie trwania akcji ratunkowej.
Zbierano także 'przytulanki na odwagę”. Przedszkolaki i nie tylko przekazywali ratownikom swoje pluszaki. Maskotki będą wręczane najmłodszym pacjentom SOR-u i oddziału dziecięcego tarnobrzeskiego szpitala.
Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem 'Ratownictwo Medyczne w oczach dzieci – II edycja”. Napłynęło ponad 200 prac. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Weronika Migacz z klasy Va Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu.

Po raz IV na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbył się Otwarty Dzień Ratownictwa Medycznego. W przedsięwzięciu, zorganizowanym przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu wzięli udział ratownicy medyczni, policjanci, strażnicy miejscy, strażacy oraz wojsko. Przez specjalnie przygotowane stacje, na których uczono m.in. pierwszej pomocy przewinęło się ponad 700 dzieci i młodzieży.
-To te dzieci i ta młodzież w przyszłości będzie nas ratować – mówi Monika Gołębiowska zastępca kierownika tarnobrzeskiego SOR-u.