Tarnobrzeg. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Z Placu Bartosza Głowackiego spotkanie przeniosło się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie prezentowane były programy artystyczne  w wykonaniu podopiecznych placówek.

Europejski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka i że osoby upośledzone umysłowo są takimi samymi ludźmi i obywatelami jak wszyscy inni.

 

W marszu wzięła udział, doradca prezydenta Tarnobrzega do spraw zdrowia. Do  Barbary Zych przychodzą osoby niepełnosprawne z konkretnymi problemami.

 

W Tarnobrzegu obchodzono Europejski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. W kościele Chrystusa Króla przy Al. Niepodległości odprawiona została  Msza Święta. Po nabożeństwie zgromadzeni,  w tym między innymi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego  w Tarnobrzegu wraz z rodzinami, przyjaciółmi, wychowawcami  przeszli ulicami na Plac Bartosza Głowackiego.

Zofia Trochimowicz Warga Przewodnicząca Zarządu Tarnobrzeskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób Upośledzonych Umysłowo od ponad 30 lat współpracuje  z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.