Tarnobrzeg. Dzięki kibicom trzy placówki otrzymały pomoc.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Od ósmego grudnia minionego roku  w zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem tarnobrzeskich lokalach stały puszki, do których można było wrzucać datki wspierając tym samem akcję. Odbył się osiedlowy turniej charytatywny. Kwoty  z wpisowego od drużyn startujących w zmaganiach także wsparły inicjatywę. Pieniądze do puszek zbierano podczas finału przedsięwzięcia, który odbył się pod koniec stycznia na tarnobrzeskiej hali MOSiR. W trakcie finału nie zabrakło licytacji. Licytacje prowadzone były też w Internecie.

 

Dzięki inicjatywie  członków Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” w Tarnobrzegu, trzy placówki otrzymały pomoc. Akcja  charytatywna „Siarkowcy Dzieciakom” zakończyła się powodzeniem.

Z zebranych pieniędzy udało się sfinansować wyjazd na zimowisko podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, trafi wkrótce rowerek do ćwiczeń oraz koło garncarskie. W Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Tarnobrzeskim Kole Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym zostaną wyremontowane łazienki oraz pomieszczenia pracowni.

Mówi prezes Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej 'Złota Siarka” w Tarnobrzegu, Wojciech Doktor.