Tarnobrzeg. Dwóch inwestorów w Parku Przemysłowo – Technologicznym.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny mieści się na osiedlu Zakrzów u zbiegu ulicy Batalionów i ulicy Warszawskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 723. 29-hektarowy teren jest własnością Gminy Tarnobrzeg. Na TPPT składają się hala przemysłowa, inkubator przedsiębiorczości, a także odpowiednio przygotowane tereny inwestycyjne. Cały obszar objęty jest działalnością Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.

 

Firma Petrology zainwestuje  w Parku Przemysłowo – Technologicznym dwanaście i pół miliona złotych, firma Sarko – siedem milionów. Oba podmioty reprezentują branże chemiczną. Inwestorzy już na etapie prac wdrożeniowych zamierzają stworzyć po kilkanaście miejsc pracy.

Petrology uruchomi w hali parku prototyp  reaktora do pirolizy. To przyczyni się do wdrożenia innowacyjnej technologii i produkcji urządzeń do wytwarzania energii. Sarko z kolei,  zamierza realizować projekt przemysłowy polegający na wdrożeniu innowacyjnej technologii produkcji granulowanego nawozu o działaniu fitoochronnym.

Mówi prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego będącego operatorem Parku Przemysłowo – Technologicznego – Hubert Czub.