Tarnobrzeg. Dobra pogoda i frekwencja podczas III Maratonu Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Celem wydarzenia była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promocja Podkarpacia, Miasta i Powiatu Tarnobrzeg oraz  Jeziora Tarnobrzeskiego.

 

Na zdjęciu maratończyk Wiktor Starodupcew.

 

Swojego zadowolenia z przebiegu imprezy nie krył przedstawiciel głównego jej organizatora. Mówi   dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu – Marek Grąz.

 

Jedną  z zawodniczek biorących udział  w mistrzostwach Nordic Walking była Krystyna Wilk Noga z Kolbuszowskiego Klubu  Nordic Walking. . Dziś pokonała trasę czterech kilometrów.  Pani Krsytyna chodzi z kijkami od roku i do uprawiania tej dyscypliny zachęca każdego.

 

III Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie wygrał zawodnik z Ukrainy Wiktor Starodupcew. Tarnobrzeżanin – Michał Wojciechowski zwyciężył  w ćwierćmaratonie. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim po raz pierwszy miały też dziś miejsce Mistrzostwa Tarnobrzega w Nordic Walking.

Biegacz z Ukrainy, który w maratonie zajął pierwsze miejsce przebiegł trasę w czasie dwóch godzin, trzydziestu trzech minut i trzydziestu dwóch sekund. Mówi Wiktor Starodupcew.