Tarnobrzeg. Do poradni tylko z zapisu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W  tarnobrzeskim szpitalu działa 16 poradni. Wśród nich oprócz wymienionych ortopedycznej funkcjonują między innymi poradnie: chirurgii dziecięcej, otolaryngologii, okulistyczna, kardiologiczna czy neurologiczna.

 

 

Dodał, że kwestie rejestracji  będą w szpitalu sukcesywnie uporządkowywane. Na pytanie co ma zrobić mama, której dziecko  z bolącym uchem dostaje skierowanie do laryngologa, dyrektor Stasiak odpowiada.

 

Poradnie specjalistyczne  w Szpitalu Wojewódzkim  w Tarnobrzegu przyjmują jedynie pacjentów  z tak zwanych zapisów. Zrezygnowano  z porannych rejestracji. Jedynie do najbardziej obleganej, poradni ortopedycznej może dostać się pacjent z kolejki  przy okienku.

Na przyjęcie przez niektórych specjalistów z „zapisu” trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Możliwość  wizyty u lekarza  w dniu rejestracji była furtką dla osób  w nagłej potrzebie.  I w takich przypadkach nie było łatwo o badanie. Rejestrowano zazwyczaj  kilka osób z kolejki, która ustawiała się w holu szpitala nawet  o czwartej rano. Dyrektor szpitala, Wiktor Stasiak przyznał.