Tarnobrzeg. Dariusz Bożek zamierza kandydować na stanowisko prezydenta miasta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dariusz Bożek urodził się w 1960 roku  w Tarnobrzegu. Jest żonaty. Ma dwie córki. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, później dyrektor tej szkoły. Nauczyciel historii, absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Wśród zamiarów Dariusz Bożek wymienił również proekologiczne, w tym między innymi oświetlenie LED tarnobrzeskich ulic czy plany poprawy doli zwierząt. Dodał, iż jest świadomy tego, że mieszkańcy czekają na program wyborczy. Obiecał, że zostanie przedstawiony natychmiast po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych.

– W najbliższych wyborach samorządowych zamierzam zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Tarnobrzega – tymi słowami rozpoczął dziś konferencje prasową na Placu Bartosza Głowackiego Dariusz Bożek. Obecnie przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega powiedział, że jego decyzja podyktowana jest troską o miasto.

Inicjatywa pod nazwą „Razem dla Tarnobrzega”, którą wspólnie z Mirosławem Plutą, Dariusz Bożek powołał do życia, jak podkreślił, przyniosła efekty. W jej ramach przez minione trzy miesiące odbyło się wiele spotkań, rozmów i dyskusji z tarnobrzeżanami. W wyniku czego narodziły się pomysły.