Tarnobrzeg. Centrum Onkologiczne będzie się rozwijać.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Dziś oddział onkologii klinicznej  w Tarnobrzegu posiada 25 łóżek stacjonarnych, w tym 2 łóżka intensywnego nadzoru, oraz 11 łóżek pobytu jednodniowego. Istnieje tu  możliwość pełnej diagnostyki chorych na nowotwory złośliwe. Na oddziale stosowane jest  leczenie systemowe, w tym chemioterapia, terapia ukierunkowana na cele molekularne i hormonoterapia. Chorych leczy się  w oparciu o programy zdrowotne czyli  lekowe, oraz programy terapeutyczne – chemioterapie niestandardowe.

W Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu przeprowadzane są także operacje onkologiczne. W ubiegłym roku na oddziale chirurgii ogólnej stanowiły ponad 30% wszystkich wykonanych tu zabiegów.  Od zdiagnozowania u pacjenta  nowotworu do operacji mija około cztery tygodnie.

 

 

Działające od lipca 2012 roku Centrum Onkologiczne  w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, wypełnia białą plamę na mapie ośrodków onkologicznych południowo – wschodniej Polski.  Najbliżej położone znajdują się  w Kielcach, Rzeszowie i Lublinie.  

Na Centrum Onkologiczne w tarnobrzeskim szpitalu składają się poradnia onkologiczna oraz oddział onkologii klinicznej.

– Chcemy nadal rozwijać centrum – powiedział zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, Krzysztof Stolarski. Są plany  budowy zakładu radioterapii. Zaaprobował je obecny Zarząd Województwa Podkarpackiego, który jest organem prowadzącym lecznicy.

Mówi Krzysztof Stolarski.