Tarnobrzeg. Betlejemskie Światło Pokoju.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Symbolicznym płomieniem harcerze będą dzielić się ze swoimi kolegami, podczas Wigilii Szczepowej, a z mieszkańcami Tarnobrzega podczas Wigilii Miejskiej. Delegacje harcerzy zawitają ze Światłem również  do miejskich instytucji, urzędów i szkół. 

Betlejemskie Światło Pokoju, to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Została zapoczątkowana w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących.

 

Harcerze z Tarnobrzega, przywieźli do miasta Betlejemskie Światło Pokoju.  Odebrali je w miniony weekend  od skautów, podczas uroczystej, międzynarodowej  mszy, w słowackiej miejscowości  Svit. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi „Pokój jest w nas”. Są to słowa Papieża Jana Pawła II.

Jedną z osób, która znalazła się  w składzie reprezentacji Hufca Tarnobrzeg, uczestniczącej  w Zlocie Betlejemskim, był Jan Duma, drużynowy szóstej Tarnobrzeskiej Drużyny Harcerskiej „Kalina”.