Tarnobrzeg. Akcja protestacyjna w szpitalu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W miniony piątek przedstawiciele pięciu związków zawodowych funkcjonujących przy szpitalu w Tarnobrzegu spotkali się  z marszałkiem Władysławem Ortylem, członkiem zarządu województwa Tadeuszem Pióro oraz dyrektorem szpitala Wiktorem Stasiakiem. Rozmawiano o postulatach dotyczących zwiększenia poborów dla średniego i pomocniczego personelu  lecznicy. Ostatnie podwyżki były kilka lat temu. Nie doszło jednak do porozumienia.

 

160 złotych brutto od teraz, a od drugiego kwartału przyszłego roku 140 złotych podwyżki. To ostateczna propozycja dyrektora szpitala Wiktora Stasiaka.

 

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu został oflagowany i oplakatowany. Pracownicy średniego i pomocniczego personelu medycznego i niemedycznego noszą czarne koszulki.

Dziś w tarnobrzeskim szpitalu rozpoczęła się akcja protestacyjna. Ponad 700 pracowników lecznicy, wszyscy z wyjątkiem lekarzy domagają się podwyżek. Akcja potrwa do końca sierpnia. Przedstawiciele związków zawodowych funkcjonujących w szpitalu mówią, ze jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, pierwszego września zostanie ogłoszony strajk.

 Mówi  przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia – Wojciech Dąbek.