Tarnobrzeg: Zakończyły się wybory na osiedlach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kamil Kalinka dodaje, że w tym roku ma zostać podjęta próba zmiany statutów osiedli miejskich, tak, aby przewodniczącego wybierali mieszkańcy uczestniczący w głosowaniu a nie jak do tej pory rada osiedla. Między innymi tym zagadnieniem ma zając się specjalna komisja, którą ma powołać rada miasta. Podczas weekendowych głosowań wybrano także zarządy osiedli. Mokrzyszów Kołodziej Marian- Przewodniczący, Bieniarz Andrzej, Bieniarz Józef, Bogacz Władysław, Dobrowolski Andrzej, Pawlica Grzegorz, Pycior Grzegorz Sobów Waldemar Szwedo- Przewodniczący, Kuchta Tadeusz, Kalinka Witold, Gortych Ewa, Maciąg Dominik, Gomułka Łucja, Dryka Bolesław Stare Miasto Mazur Kazimierz- Przewodniczący, Panek Bogdan, Paruzel Janusz, Steckiewicz Roman, Strojek Jan, Sudoł Jakub, Woźniak Alicja

Przewodniczący rady miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka, który nadzorował wybory podkreśla w rozmowie z Radiem Leliwa, że przebiegły one spokojnie i bez zakłóceń. Szczególnie w osiedlach podmiejskich zauważalna była większa frekwencja mieszkańców, którzy uczestniczyli w głosowaniu.

W Tarnobrzegu zakończyły się wybory do rad i zarządów osiedli. Jako ostatni do głosowania w miniony weekend poszli mieszkańcy Starego Miasta, Mokrzyszowa oraz Sobowa. W osiedlu Stare Miasto przewodniczącym zarządu został Kazimierz Mazur, natomiast w Mokrzyszowie na kolejną kadencję wybrany został Marian Kołodziej. Z kolei w Sobowie przez najbliższe 4 lata funkcję przewodniczącego osiedla pełnić będzie Waldemar Szwedo, który jest także miejskim radnym: