Tarnobrzeg: Wyciskali sztangę leżąc

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas zawodów nie zawiedli również inni reprezentanci Tarnobrzega. Brązowy medal wywalczyła Monika Reczek startująca w kategorii do lat 23 kategorii o wadze 70 kg, oraz Monika Gajda w kategorii seniorek o wadze 63 kg.
Srebrny medal w kategorii weteranów w wadze 83 kg wywalczył z kolei Tomasz Warecki.
Start w tegorocznych Mistrzostwach Polski będzie pamiętał Patryk Korczyński z Integracji Tarnobrzeg, który w kategorii do lat 20 w wadze do 120 kg pobił rekord polski:

Po raz pierwszy w historii Tarnobrzeg był gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Przez dwa ostatnie dni na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało ponad 160 zawodników i 45 zawodniczek, w tym krajowa czołówka.
Wydarzenie o takiej randze udało się zorganizować w Tarnobrzegu dzięki turniejowi Bartosz, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez w mieście podkreśla współorganizator wydarzenia prezes stowarzyszenia Integracja Sławomir Wiatorwski. Organizacja imprezy sprawdziła się, a dzięki udziałowi zawodników z Litwy turniej ten zyskał rangę międzynarodową. Bartoszem wywarliśmy dobre wrażenie na Polskim Związku Kulturystyki dodaje Sławomir Wiatrowski: