Tarnobrzeg: Wybuch pieca i pożar w Fenix Metals

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na miejscu czynności dochodzeniowe prowadzi policja a nadzór budowlany zabronił wstępu do obiektów, które objęte były tym zdarzeniem. (EL, DS)

W chwili eksplozji w hali o wymiarach około 80 na 100 metrów trwała produkcja, przy której pracowało 7 osób. Trzy z nich wyszły z obiektu bez obrażeń. Pozostali natomiast wymagali pomocy medycznej. Lżej ranny mężczyzna został opatrzony na miejscu. Po najciężej poszkodowanego miał przylecieć śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak przez złą pogodę lot został odwołany, mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w tarnobrzeskim szpitalu Krzysztof Stolarski:

Cztery osoby poszkodowane i zniszczona część hali produkcyjnej to wstępny bilans wybuchu pieca do przetopu metalu i pożaru w zakładzie Fenix Metals w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Zakład znajduje się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Służby o zdarzeniu zostały powiadomione po godzinie 14. Jak poinformował nas rzecznik prasowy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu młodszy brygadier Jacek Widuch działania ratownicze w tamtym miejscu zostały zakończone: