Tarnobrzeg: Wiadukt Unii Europejskiej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po głosowaniu prezydent Tarnobrzega otrzymał od radnego Sławomira Partyki gotową tablicę z nazwą, którą ufundowała europosłanka Elżbieta Łukacijewska.
Przewodniczący osiedla Morzyszów Marian Kołodziej podkreśla, że temat nadania wiaduktowi nazwy był poruszany na jednym z zebrań zarządu osiedla:

Były prezydent miasta Jan Dziubiński za kadencji, którego powstał projekt i plan budowy wiaduktu pomysł nazwania jedynego wiaduktu w mieście ocenia negatywnie. Jego zdaniem projekt uchwały powstał na potrzeby kampanii wyborczej a obecne władze miasta wielokrotnie krytykowały pomysł budowy:

Unii Europejskiej – taką nazwę otrzymał jedyny w mieście, zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej 871 wiadukt nad torami w Tarnobrzegu. Stosowną uchwałę w tej sprawie na ostatniej sesji przyjęli miejscy radni.
Długi na 232 i szeroki na 16 metrów wiadukt powstał w 2012 roku w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej 871. Sam obiekt kosztował ponad 21 milionów złotych. Część kwoty na ten cel pochodziła z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz wyjaśnia skąd wziął się pomysł nadania wiaduktowi nazwy: