Tarnobrzeg: W marcu śmieci odbierze już ASA

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Z chwilą otrzymania pisemnego uzasadnienia od Krajowej Izby Odwoławczej magistrat opublikuje decyzję o wyborze nowej firmy w Biuletynie Informacji Publicznej. Dopiero wtedy ma zostać podpisana finalna umowa, która obowiązywać będzie do końca 2017 roku.
Jak przyznają urzędnicy decyzję tę może zaskarżyć jeszcze trzecia firma biorąca udział w przetargu czyli Santa Eko z Sandomierza.
(Dominik Siatrak)
Zmiana firmy odbierającej śmieci od mieszkańców Tarnobrzega ma odbyć się płynnie. Magistrat ma zapewnienia spółki A.S.A. że ta dysponuje wystarczającą ilością kontenerów na odpady, aby móc postawić je w miejscu pojemników poprzedniej firmy.
Urzędnicy przekonują, że problemów nie powinno być również na osiedlach podmiejskich, gdzie większość osób ma kosze zakupione na własność.
W nowym przetargu uwzględniono także pewne uwagi mieszkańców:

Na razie na miesiąc została podpisana umowa ze spółką A.S.A. na odbiór śmieci od mieszkańców Tarnobrzega.
Urzędnicy tak krótki okres czasu tłumaczą zamieszaniem z przetargiem.
Piotr Pawlik z tarnobrzeskiego magistratu przypomina, że miasto ogłosiło w sumie dwa przetargi. Pierwszy został unieważniony z powodu zastrzeżeń, jakie do jego zapisów wniosły dwie z trzech firm ubiegających się o umowę: były to A.S.A. Tarnobrzeg oraz MZK Stalowa Wola. W drugim przetargu zwyciężyła oferta MZK.
Od tej decyzji odwołała się jednak ASA: