Tarnobrzeg: Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zwieńczeniem Święta Trzech Króli w Tarnobrzegu będą jasełka, które zostaną wystawione dziś o godzinie 17 w kościele Chrystusa Króla. Godzinę później w kościele Świętej Barbary odbędzie się koncert Kolęd przygotowany przez młodzież z Ruchu Światło-Życie.

Święto Trzech Króli pełne jest symboliki i pradawnych obrzędów. Jednym z nich są 'szczodraki”, czyli apetyczne placki wypiekane z ciasta drożdżowego lub chlebowego, z nadzieniem lub też bez. Placki zgodnie z tradycją przygotowywano w przeddzień Święta, aby później rozdawać je dzieciom, gościom i kolędnikom – wszystkim, którzy tego wesołego i radosnego dnia odwiedzili domostwo. I właśnie tę tradycję postanowili w Tarnobrzegu wskrzesić twórcy portalu dolinasmaku.eu, którzy przygotowali ponad pół tysiąca takich bułek, i za dobrowolny datek rozdawali je wszystkim chętnym. Jak podkreślają pomysłodawcy przedsięwzięcia wszystko w szczytnym celu, gdyż zebrane w ten sposób przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie pieniądze, zostaną przeznaczone na rehabilitacje dwójki niepełnosprawnych chłopców. Mówi Monika Zając z portalu dolinasmaku.eu:

Już po raz czwarty tarnobrzeskimi ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie zorganizowały tarnobrzeskie szkoły katolickie we współpracy z parafiami, Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerzami Kolumba i Stowarzyszeniem 'Fortis”. Uroczystości rozpoczęły msze święte w parafiach: Świętej Barbary, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz Chrystusa Króla. Zaraz po nich korowód ruszył w kierunku Placu Bartosza Głowackiego, aby oddać pokłon nowo narodzonemu. Mówi dyrektor Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu – Joanna Szmuc: