Tarnobrzeg: Trzynasty Bartosz

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Organizatorzy turnieju postanowili w dość widowiskowy sposób postanowili uatrakcyjnić ceremonię dekoracji kategorii open. Po odbiór medali i nagród na halę mosir 5 najlepszych zawodników i zawodniczki wwieźli motocykliści.
(fot. arch.)
Najstarszym uczestnikiem turnieju był 74 letni Wiesław Dąbrowski z Parczewa, który dobrze ocenił swój występ, pomimo że jak podkreślał w rozmowie z Radiem Leliwa, sporty siłowe uprawia dopiero od 3 lat:

Wśród zawodniczek tegorocznego Bartosza była Jadwiga Radwańska z Krakowa:

Ponad 80 zawodników i zawodniczek wzięło udział w 13 Turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc Bartosz, który rozegrano na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Dzięki uczestnictwu reprezentacji Litwy, wydarzenie miało charakter międzynarodowy.
Turniej ma charakter integracyjny, dlatego obok zawodników pełnosprawnych startują tu także osoby z różnym stopniem niepełnosprawności.
Z przebiegu zawodów cieszy się jego pomysłodawca, prezes stowarzyszenia Integracja Sławomir Wiatrowski, który podkreśla, że trzynastka wcale nie jest pechowa, zwłaszcza dla zawodników z Tarnobrzega: