Tarnobrzeg: Stypendia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów z tarnobrzeskiej uczelni

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uroczyste wręczenie stypendiów jutro o godzinie 10.00 ( Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach im. B. Markowskiego Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu ul. Moniuszki 6). (Dominika Miś)

Przyznawanie stypendium to, zdaniem dziekana, działanie w duchu przyszłości:

Pod uwagę brana jest nie tylko średnia (nie niższa niż 4,5), ale najważniejsze jest wykazywanie się działalnością o charakterze naukowym.

Czynnikiem , które zachęca studentów do działania są na pewno czynniki ekonomiczne, Ministerstwo przeznacza na stypendium około 15 tysięcy zł:

Uroczyste wręczenie stypendiów nastąpi jutro . Trendy dotyczące zmian w prawie o szkolnictwie wyższym powodują, że wszystkie uczelnie,które nie posiadały uprawnień do doktoryzowania. a w tym większość niepublicznych, zostały zobligowane do przejścia na profil praktyczny.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało dwóm studentom drugiego roku studiów magisterskich Wyższej Szkoły Handlowej w Tarnobrzegu najwyższy rodzaj stypendiów. W całej Polsce uhonorowanych stypendiami Ministerstwa zostało blisko 750 studentów. Mówi dziekan Zamiejscowego Wydziału Nauk Ekonomicznych WSH w Tarnobrzegu dr Grzegorz Wilk-Jakubowski :