Tarnobrzeg: Rozmawiali o pieniądzach na kolejne zabezpieczenia przeciwpowodziowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Przedstawiciele Banku Światowego oraz Banku Rozwoju Rady Europy pokazane propozycje i projekty mają teraz przeanalizować.
(fot: Monika Zając / UG Gorzyce)
W spotkaniu udział wziął także dyrektor nowego projektu 'Ochrony przed powodzią w dorzeczu Wisły i Odry” Janusz Zalewski. To właśnie na zadania tam zawarte Polska otrzyma pożyczkę:

Uczestnicy spotkania zobaczyli także jak wyglądają zmodernizowane wały w rejonie Gorzyc, oraz te, które wciąż na nią czekają choćby na tarnobrzeskim osiedlu Wielowieś.
Mówi marszałek województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl:

Wiceprezydent Tarnobrzega Wojciech Brzezowski przekonuje, że miasto robi, co może, aby na brakującą inwestycje znalazły się pieniądze:

Potrzeba kilkudziesięciu milionów złotych na remont 10 kilometrowego odcinka wału przeciwpowodziowego od osiedla Koćmierzów w Sandomierzu do osiedla Skalna Góra w Tarnobrzegu.
O możliwości dofinansowania tej inwestycji przez Bank Światowy rozmawiano w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.
Jest, o czym rozmawiać, bo gdy w zeszłym roku rząd anulował program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły, wiele z zaplanowanych inwestycji stanęło pod znakiem zapytania. Teraz, gdy banki pożyczą Polsce ponad 700 milionów euro na prace przeciwpowodziowe w ramach nowego programu, remontu wału w Tarnobrzegu nie ma na liście zadań do wykonania.
Sandomierz te prace ma już za sobą mówi burmistrz Marek Bronkowski: