Tarnobrzeg, region. Propozycja dla osób 55+.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Każdy uczestnik  będzie ubezpieczony. Realizacja projektu potrwa trzy miesiące. Wartość przedsięwzięcia to 20 tysięcy złotych. Pieniądze Stowarzyszenie  Uniwersytet III Wieku w Tarnobrzegu pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Projekt przewiduje cztery godziny wykładów, między innymi o tematyce żywieniowej, oraz kilka form aktywności  fizycznej do wyboru, każda  pod okiem instruktora. Wśród nich są aqua aerobik, ćwiczenia na siłowni, kurs tańca czy zajęcia nordic walking. Dla tych, którzy zdecydują się na spacery z kijami, ich zestaw dostaną za darmo. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Zapisy odbędą się  w najbliższy poniedziałek i wtorek, 29 i 30 września,  między godziną 14.00 a 17.00, w biurze stowarzyszenia mieszczącym się   w  tarnobrzeskiej PWSZ przy ulicy Wyszyńskiego 10. Zainteresowani powinni stawić się osobiście. Jest to związane  z badaniem lekarskim.

 

 150 osób  z Tarnobrzega i okolic, w  wieku 55 lat i powyżej, może stać się uczestnikami projektu pod nazwą  „Aktywizacja seniorów i przeciwdziałanie otyłości”.  Realizuje go  Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Tarnobrzegu.

 Mówi prezes stowarzyszenia, Krystyna Frąszczak.